+420 226 004 130 info@twicz.cz

Výroba diamantových šperků na zakázku

Úvodní stránka Diamanty do šperků Jak se tvoří šperky na zakázku

Také v naší zemi zažíváme v současnosti módní trend, kterým je výroba šperků na zakázku. Tato výroba spočívá v tom, že zákazník si může sám zvolit, jak má jeho šperk vypadat, případně si může přinést i fotografii, podle které bude jeho šperk zhotoven. Stále více lidí klade důraz na individualitu a nespokojí se s běžnou sériovou produkcí, i proto se neustále zvyšuje zájem o diamantové šperky na zakázku. Stále více mají zákazníci zájem o osazení šperků přírodními kameny, jako jsou diamanty či smaragdy.

Proces výroby šperku

1. Zjištění představy zákazníka

Šperkař zjistí od zákazníka, k jakému účelu je šperk určen a také jeho požadavky o ceně. Dále je zapotřebí zjistit, jak má šperk vypadat. Konečná podoba vychází buď z modelů, návrhů nebo vzorů výrobce šperku, případně pak z předlohy, kterou dodá zákazník. Konečný vzhled šperku je vždy potřeba sladit s účelem, pro který je šperk určen. Jiné jsou šperky pro denní nošení a jiné pro slavnostní příležitosti.

2. Specifikace kamenů

Než se zadá šperk do výroby, je nutné specifikovat diamanty, které bude šperk obsahovat. U briliantových nebo smaragdových kamenů je jejich specifikace, tedy velikost, čistota, brus atd. hlavním určujícím kritériem konečné ceny šperku. Pokud šperk výše uvedené drahé kameny neobsahuje, potom je určujícím kritériem cena materiálu a práce.

3. Výroba modelu

Samotná výroba zakázkového šperku začíná přípravou modelu nebo jeho rozkreslením. Často se používá výroba modelu na 3D tiskárně.
Tento model může být následně ještě schválen zákazníkem. Po této fázi je možno přistoupit už k samotné výrobě.

4. Výroba šperku

Existuje mnoho technologických postupů pro výrobu diamantových šperků a každý postup si žádá použití různých polotovarů z drahých kovů. Ve většině případů se základ šperku odlévá z 3D modelu a k tomu se používají speciální granuláty z drahých kovů. Těchto granulátů je celá řada druhů, liší se například ryzostí, barvou či specifickými vlastnostmi granulátů. Odlitý šperk může být doplněn ještě komponenty, které vytváří zlatník ručně z různých plechů a drátů, které mají opět rozměry, barvu nebo ryzost dle požadavku zákazníka nebo zvolené technologie výroby. K tomuto postupu je variantou ruční výroba šperků bez použití moderních postupů, jako je třeba právě již zmíněná 3D tiskárna. Takovou možnost však nabízejí jen někteří výrobci. Ruční výroba je náročné řemeslo, které vyžaduje opravdové mistrovství zlatníka a obrovské zkušenosti i praxi. Kvůli tomu je cena těchto šperků vyšší.

5. Dokončení šperku

Po zhotovení základní části diamantového šperku z drahého kovu, kdy šperk už má svůj finální tvar, přistupuje zlatník k zafasování (zasazení) kamenů a k úpravě povrchu šperku. Do některých šperků se přidává ještě rytina. Po vyznačení výrobních značek je šperk vyleštěn popř. ještě galvanicky upraven.

6. Předání diamantového šperku

Po úplném dokončení se opatří vhodná kazeta, v němž je výsledný šperk předán zákazníkovi.

 

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Přemýšlíte o investici do diamantů, nebo jiných investičních komodit? Než se rozhodnete, stojí za to získat komplexní informace o tom, do jakého produktu je vhodné investovat v kontextu s cílovou investiční částkou. Zda vše uložit do jedné komodity, nebo rozložit do více typů a vytvořit si vlastní co nejlépší investiční portfolium. Na prezentaci také uvidíte jednotlivé produkty, jejich certifikáty a dozvíte se, na co si při dát při nákupu pozor. Prezentace není prodejní! Přihlásit se můžete pomocí formuláře.

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Důvodem proč investovat do diamantů je především ochrana investice před inflací. Silní investoři pak volí diamanty jako jednu z cest při diverzifikacii svého majetku a část z něj investují do nezničitelného a spolehlivého produktu - diamantu. Diamant je staletími prověřená investice, poptávka po diamantech nikdy neklesá, naopak, v době krizí se výrazně zvyšuje.

 

Zjistit více