+420 226 004 130 info@twicz.cz

Barevné investiční diamanty

Úvodní stránka Investiční diamanty Barevné investiční diamanty

Barevné diamanty jsou absolutním skvostem diamantového světa. Jejich kouzlo a jedinečnost po staletí lákala aristokracii i bohaté podnikatele. Barevné diamanty najdete ve špercích a také v investičních portfoliích drobných i velkých investorů. 

Barevné investiční diamanty 

Investiční diamanty mají své specifické parametry. Ty se však liší u bílých diamantů a u barevných diamantů. barevný diamant oranžový Určitě zůstávají shodná pravidla pro velikost karátů a čistoty, ale poté se liší. Je to tím, že barevné - a především velké barevné diamanty jsou unikátní. Každý kámen je jedinečný a neopakovatelný. Přesto, že jsou barevné diamanty rozdělené do barevné škály, najdeme v barevné kategorii růžová větší množství odstínů a nelze přesně říct, co je právě ona zcela přesná růžová. Jejich barevnost určuje jen stupnice odstínů. Barevné diamanty se často brousí do různých tvarů. 

Jak může vypadat zhodnocení barevných diamantů? 

Od začátku roku 2009 do 30. září 2016, což jsou poslední zaznamenaná data, cena růžových diamantů narostla téměř o 180%. Modré a žluté diamanty narostly přibližně o 70% a 90% během stejného období. Určení přesné tržní ceny barevných diamantů není tak jednoduché. Například v roce 2016 byly diamanty prodávané za rekordní aukční ceny, ale jen 12% až 15% obchodů se provádí v dražbě s tím, že zbytek je soukromý prodej nebo nabídka, takže pro investory je těžké posoudit tržní cenu kamene.

Barevné diamanty a šperky 

Asi nejslavnějším barevným diamantem je HOPE. Modrý diamant, nazývaný také jako perla oceánu,  se proslavil ve filmu Titanic. Jeho příběh je od počátku spojen s tragickými událostmi. Vzácný modrý diamant pochází z Indie a podle legendy je jedním ze dvou drahokamů, které tvořily oči bohyně Síty. Když byly ukradeny, kněží je prokleli. Z Indie přivezl diamant obchodník Jean-Baptiste Tavernier, který jej prodal Ludvíku XIV. Po svém návratu do Indie byl však Tavernier roztrhán psy. Ludvík a jeho žena Marie Antoanetta skončili pod gilotinou. Dnešní podoba diamantu má 43,32 karátů a jeho cena je odhadnutá na 350 mil. USD. 

Pokud by byl podobný diamant objeven dnes, určitě by neskončil ve šperku, ale byl by dražen jako investiční diamant. Do šperkařského průmyslu se dostávají kameny menších karátů, a díky tomu je i jejich barevná škála a nabídka vyšší, než u diamantů investičních. Pokud po šperku osazeného barevnými diamanty zatoužíte, objednejte si diamant samostatně a nechejte si jej vyrobit na míru. Cena výsledného šperku bude výrazně - až o 300% levnější, než nákup již hotového šperku. Rádi vám zajistíme barevný diamant dle vašich požadavků, neváhejte nás kontaktovat

 

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Přemýšlíte o investici do diamantů, nebo jiných investičních komodit? Než se rozhodnete, stojí za to získat komplexní informace o tom, do jakého produktu je vhodné investovat v kontextu s cílovou investiční částkou. Zda vše uložit do jedné komodity, nebo rozložit do více typů a vytvořit si vlastní co nejlépší investiční portfolium. Na prezentaci také uvidíte jednotlivé produkty, jejich certifikáty a dozvíte se, na co si při dát při nákupu pozor. Prezentace není prodejní! Přihlásit se můžete pomocí formuláře.

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Důvodem proč investovat do diamantů je především ochrana investice před inflací. Silní investoři pak volí diamanty jako jednu z cest při diverzifikacii svého majetku a část z něj investují do nezničitelného a spolehlivého produktu - diamantu. Diamant je staletími prověřená investice, poptávka po diamantech nikdy neklesá, naopak, v době krizí se výrazně zvyšuje.

 

Zjistit více