+420 226 004 130 info@twicz.cz

Cullinan - královský diamant

Úvodní stránka Investiční diamanty Články Cullinan - královský diamant

Dalším diamantem, jehož příběh vám představíme, je Cullinan. Kámen, jenž je dodneška největším diamantem, který byl kdy objeven. A že už od jeho nalezení uběhlo hodně vody. Kameny z něj vybroušené vlastní britská královská rodina

Unikátní nález, který dosud nikdo nepřekoval, učinil 26. ledna 1905 Frederick Wells v Jižní Africe ve městě Pretoria. Surový kámen vážil více než 620 gramů a měl 3 106 karátů. Pojmenován byl Cullinan, což odkazuje k zakladateli dolu, jímž byl Thomas Cullinan. Už tehdy prodej surového kamene vynesl milion dolarů. Vlastníkem unikátního kamene se stala vláda tehdejšího státu Transvaal, která jím v roce 1907 obdarovala britského krále Eduarda VII. při příležitosti oslav jeho 66. narozenin. Eduard nechal obrovský nerost rozřezat v Nizozemí na devět kamenů. I tak je ten největší z nich, 530,20 karátů vážící Cullinan I., zvaný též Velká hvězda Afriky, největším broušeným diamantem na světě. Dva z těchto diamantů se dostaly i na britské korunovační klenoty. Největší Cullinan I. zdobí žezlo Suverenity. Cullinan II., který váží 317,4 karátů, je umístěn na Státní koruně britského impéria. Korunovační klenoty jsou uloženy v londýnském Toweru, kde si je mohou turisté prohlédnout.

Perličkou příběhu největšího diamantu na světě je způsob, jakým byl dopraven do Anglie. Kámen měl nedozírnou hodnotu, takže při cestě jej měli střežit detektivové. Nakonec vše bylo vyřešeno šalamounky. Diamant putoval v obyčejném poštovním balíčku poslán jako neoznačená zásilka.

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Přemýšlíte o investici do diamantů, nebo jiných investičních komodit? Než se rozhodnete, stojí za to získat komplexní informace o tom, do jakého produktu je vhodné investovat v kontextu s cílovou investiční částkou. Zda vše uložit do jedné komodity, nebo rozložit do více typů a vytvořit si vlastní co nejlépší investiční portfolium. Na prezentaci také uvidíte jednotlivé produkty, jejich certifikáty a dozvíte se, na co si při dát při nákupu pozor. Prezentace není prodejní! Přihlásit se můžete pomocí formuláře.

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Důvodem proč investovat do diamantů je především ochrana investice před inflací. Silní investoři pak volí diamanty jako jednu z cest při diverzifikacii svého majetku a část z něj investují do nezničitelného a spolehlivého produktu - diamantu. Diamant je staletími prověřená investice, poptávka po diamantech nikdy neklesá, naopak, v době krizí se výrazně zvyšuje.

 

Zjistit více