+420 226 004 130 info@twicz.cz

Růžový diamant

Diamanty se zrodily v zemském povrchu v době, kdy se formovala naše planeta. Nejčastější formy diamantu jsou bílé a jejich odstíny směrem ke žluté. Poté následují hnědé a pak vzácné modré a červené. Mezi ty nejvzácnější pak patří růžové. Ročně se najde kolem stovky růžových diamantů, nejvíc jich bylo nalezeno na severu Austrálie a Jihoafrické republice.

Právě proslulý diamantový důl v Argyle na západě Austrálie vydal v roce 2012 výjimečný 13 karátový diamant. Pravděpodobně se jedná o nejvzácnější růžový diamant nalezený v Austrálii. Drahokam byl pojmenován Agrylské růžové jubileum. Svoje jméno dostal jako odkaz na jiný vzácný růžový diamant – Williamson Pink, který obdržela královna Alžběta II, při svatbě s vévodou z Edinburgu v roce 1947. Královna byla první a zatím poslední majitelkou vzácného diamantu, byl totiž vytěžen téhož roku v Tanzánii.

diamantový prsten s růžovým diamantem Williamson PinkDiamantový důl v Argyle je nálezy růžových diamantů proslulý, údajně až 90 procent růžových diamantů na světě pochází právě odsud. Za celou historii dolu zde bylo nalezeno 18 diamantů větších než 10 karátů. Po zpracování a finálním brusu se takové kameny prodávají v aukcích za desítky milionů korun. Ne všechny kameny však končí v soukromých sbírkách a investičních portfolií, mezi kupce patří také významná muzea.

 

 

Další slavné růžové diamanty

Graff Pink

Dosavadní dražební rekord drží v kategorii růžových diamantů 24,78 karátu Graff Pink vydražený v roce 2010 za 46,2 miliónu dolarů, což je podle aktuálního kurzu něco přes 1,1 miliardy korun. Historie diamantu není známá, poprvé jej zakoupil v roce 1950 přední americký klenotník. V jeho vlastnictví byl až do roku 2010, kdy byl v aukci prodán za rekordní cenu. V aukci se již oválný kámen prodával zasazený do prstenu.

Poslední velká aukce - Pink Star 

pink starZávratnou cenu Graff Pink pravděpodobně překoná nová dražba růžového diamantu Pink Star. Diamant vytěžili v roce 1999 v Africe, v surové podobě vážil 132,5 karátu. Jeho broušení a leštění do současné podoby zabralo dva roky. Dnes je usazen v prstenu. Prsten bude dražit aukční síň Sotheby’s a jeho prodejní cenu odhaduje na 60 milionů dolarů. 

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Přemýšlíte o investici do diamantů, nebo jiných investičních komodit? Než se rozhodnete, stojí za to získat komplexní informace o tom, do jakého produktu je vhodné investovat v kontextu s cílovou investiční částkou. Zda vše uložit do jedné komodity, nebo rozložit do více typů a vytvořit si vlastní co nejlépší investiční portfolium. Na prezentaci také uvidíte jednotlivé produkty, jejich certifikáty a dozvíte se, na co si při dát při nákupu pozor. Prezentace není prodejní! Přihlásit se můžete pomocí formuláře.

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Důvodem proč investovat do diamantů je především ochrana investice před inflací. Silní investoři pak volí diamanty jako jednu z cest při diverzifikacii svého majetku a část z něj investují do nezničitelného a spolehlivého produktu - diamantu. Diamant je staletími prověřená investice, poptávka po diamantech nikdy neklesá, naopak, v době krizí se výrazně zvyšuje.

 

Zjistit více