+420 226 004 130 info@twicz.cz

Vzácný modrý diamant Oppenheimer Blue

Úvodní stránka Investiční diamanty Články Vzácný modrý diamant Oppenheimer Blue

Oppenheimer Blue, je 14,62 karátový diamant kategorie Fancy Vivid Blue Diamond, se stal druhým, světově nejdražším drahokamem, který kdy byl v aukci prodán za 57.500. 000 USD. Překonal tedy naposledy dražený Blue Moon, který si díky 48. 400.000 USD včetně provize a poplatků drží rekord aukční síně Christie. Novým rekordmanem je růžový diamant Pink Star, který dosáhl výše 71 milionů USD a včetně poplatků a provizí v roce 2017.

Oppenheimer Blue Žádné dva kameny nejsou stejné, a to zejména pokud jde o barevné diamanty. V poslední době přišlo na trh několik vzácných modrých diamantů a další se očekávají. Způsobují to rekordní cen, které jsou za ně investoři ochotni zaplatit. Podmínkou jsou samozřejmě výjimečné barevnosti, velikosti a finální brus, který z diamantu dělá mimořádný investiční kus. Svou roli také hraje historie a silný příběh, který diamant vypráví. Zástupcem takového modrého diamantu je například diamantový prsten Shirley Temple.

U všech barevných diamantů je vždy lepší se podívat na kámen ještě před přečtením certifikátu a získat nezaujatý názor, teprve pak se podívat na charakteristiku diamantu, kterou doplnili odborníci do certifikátu. Nový majitel Oppenheimer Blue řekl: ,,Teprve na prstě vynikla barva spolu s úžasně elegantním emeraldovým brusem a mě napadlo, že by bylo skvělé do modrého diamantu investovat.“ Jednoduchost brusu upozorňuje na skutečnost, že kámen nepotřeboval speciální brus, aby zvýšit svou barvu, která dodává na její vzácnosti.

Tento kámen má stejně vznešený původ jako jiné ,,královské,, diamanty. Byl majetkem Oppenheimer Bluevýznamné rodiny rodiny - vlastníky diamantového impéria. Jeho historie je spojena se zakladatelem Oppenheimer dynastie, která se zrodila s Ernestem Oppenheimerem. Ten se narodil v Německu a již v 17 letech začal pracovat pro diamantovou obchodní společnost v Londýně. Později, v roce 1902, ve věku 22 let, byl vyslán jako nákupčí do Kimberley v Jižní Africe. Na tomto místě byla v roce 1870 objevena největší diamantová ložiska a Oppenheimer se brzy postaral o zajištění své pozice v diamantovém byznyse.

V roce 1917 s pomocí finančníka J. P. Morgan vytvořil společnost Anglo American Corporation of South Africa Ltd. a později získal také kontrolu nad De Beers Consolidated Mines. A tak pomalu pokračoval k ovládnutí světového diamantového trhu. V roce 1957 předal svůj podnik synovi Harry Oppenheimerovi, který jej vedl společně se svým bratrancem sirem Philipem Oppenheimerem. Sir Philip stál v čele londýnské Central Selling Organization 45 let až do konce roku 1993. Během této doby se mu podařilo udržet přísnou kontrolu nad celosvětovými zásobami diamantů, takže divoké cenové výkyvy, které vedly k selhání mnoha diamantových dolů na začátku tohoto století se již neopakovaly. Jeho obchod převzal syn Nicky Oppenheimer, který později v roce 2012 rodinný podíl v De Beers prodal..

Je jasné, že rodina měla přístup k nejvzácnějším diamantům světa. V jejich portfoliu nechyběl ani nejslavnější diamant dolů Premier – legendární Cullinan, diamant nalezený v roce 1905. Nedostižný diamantový obr o váze 3106 karátů, byl později rozdělen na dva menší diamanty, které se staly hlavními diamanty pro britské korunovační klenoty.

V rámci nového majitele byl důl přejmenován Cullinan Mine Petra Diamond Ltd. v roce 2008 a později se stal známým, jako největší naleziště modrých diamantů.

Je více než pravděpodobné, že právě Oppenheimer Blue prochází právě z tohoto historického dolu a byl v roce 1990 prodán klenotnictví Verdura. Jedná se o největší Fancy Vivid modrý diamant, který byl kdy nabízen v aukci. Kámen je zasazený v platinovém prstenu, mistrovského zlatnického díla ze zlatnické dílny Verdura a na korunkách je lemovaný hrází bílých diamantů briliantového brusu.

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Přemýšlíte o investici do diamantů, nebo jiných investičních komodit? Než se rozhodnete, stojí za to získat komplexní informace o tom, do jakého produktu je vhodné investovat v kontextu s cílovou investiční částkou. Zda vše uložit do jedné komodity, nebo rozložit do více typů a vytvořit si vlastní co nejlépší investiční portfolium. Na prezentaci také uvidíte jednotlivé produkty, jejich certifikáty a dozvíte se, na co si při dát při nákupu pozor. Prezentace není prodejní! Přihlásit se můžete pomocí formuláře.

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Důvodem proč investovat do diamantů je především ochrana investice před inflací. Silní investoři pak volí diamanty jako jednu z cest při diverzifikacii svého majetku a část z něj investují do nezničitelného a spolehlivého produktu - diamantu. Diamant je staletími prověřená investice, poptávka po diamantech nikdy neklesá, naopak, v době krizí se výrazně zvyšuje.

 

Zjistit více