+420 226 004 130 info@twicz.cz

VZNIK A PŮVOD DIAMANTŮ

PŮVOD DIAMANTŮ

Diamant je nejstarším a nejtvrdším ze všech nerostů. Základním prvkem tohoto nerostu je uhlík, který díky extrémním teplotám zkrystalizoval a vytvořil tento vzácný kámen. Největší ložiska diamantů sahají vývojově do období, kdy se formovala naše planeta. Přesto, ke vzniku diamantů dochází stále a to v hluboko pod povrchem země - mnohdy 100 až 200 km. Vzhledem ke svým vlastnostem jsou schopny cestovat roztroušeny v magmatu k zemskému povrchu.

Mateřskou horninou diamantů je tzv. kimberlit (název vznikl dle naleziště diamantů, města Kimberley v Jižní Africe), což je namodralá hornina, výsledek sopečné činnosti, jejíž základním minerálem je olivín. Kimberlity vznikají pomalým chladnutím uvnitř sopečných sopouchů, čím delší doba chladnutí, tím jsou krystaly této horniny větší.

BAREVNÉ DIAMANTY 

Chemicky čistý a strukturálně perfektní diamant je dokonale čirý bez odstínů nebo zabarvení. Barva diamantu může být způsobena chemickou nečistotou nebo strukturálními kazy v krystalové mřížce. Sytost a barva odstínu může zvýšit i snížit cenu diamantu. Například čiré diamanty s odstínem žluté nebo hnědé jsou většinou levnější, zatímco růžové, červené, sytě žluté nebo modré diamanty (jako například slavný diamant Hope) jsou velmi ceněny.

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Přemýšlíte o investici do diamantů, nebo jiných investičních komodit? Než se rozhodnete, stojí za to získat komplexní informace o tom, do jakého produktu je vhodné investovat v kontextu s cílovou investiční částkou. Zda vše uložit do jedné komodity, nebo rozložit do více typů a vytvořit si vlastní co nejlépší investiční portfolium. Na prezentaci také uvidíte jednotlivé produkty, jejich certifikáty a dozvíte se, na co si při dát při nákupu pozor. Prezentace není prodejní! Přihlásit se můžete pomocí formuláře.

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Důvodem proč investovat do diamantů je především ochrana investice před inflací. Silní investoři pak volí diamanty jako jednu z cest při diverzifikacii svého majetku a část z něj investují do nezničitelného a spolehlivého produktu - diamantu. Diamant je staletími prověřená investice, poptávka po diamantech nikdy neklesá, naopak, v době krizí se výrazně zvyšuje.

 

Zjistit více