+420 226 004 130 info@twicz.cz

JAK INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Úvodní stránka Jak investovat do diamantů

Investice do diamantů je jednou z nejstabilnějších investic do fyzicky vlastněných komodit. Na rozdíl od drahých kovů, nedošlo za poledních deset let k žádnému většímu výkyvu v poklesu nebo dramatickém růstu. Vývoj ceny a zhodnocení diamantů je pozvolný, ale jistý.

Diamant jako investice

Cena diamantů stále roste, ať už se jedná o diamanty do šperků, nebo diamanty investiční. V obou případech se jedná o dobrou investici. 

Přesto, pokud hovoříme o investičních diamantech, musíme se držet určitých parametrů. Minimální výše karátu je 1 ct. Dále budeme vybírat dle dalších parametrů jako je čistota, brus a barevnost diamantů.

Proč si investiční diamant pořídit?

  • Jeho cena bude stále stoupat vzhledem k tomu, že doly jsou téměř vytěžené a v Asii závratně stoupá poptávka po diamantech - speciálně na zásnubní prsteny.

  • Cena diamantu odolává všem vnějším vlivům - bez ohledu na vývoj cen komodit, akcií, na války, finanční krize - cena diamantů stále roste. Tiše, pomalu a jistě roste.

  • Je malý, schováte ho do kapsy, není detekovatelný na letišti - vezmete ho všude s sebou (oproti penězům, kovům, domům, pozemkům).

Kdo určuje ceny diamantů? Kde najdu ceny diamantů?

  • Cena se dnes stanovuje velkoobchodní podle Rapaport Diamond Prices a maloobchodní podle Diamond Retail Benchmark. Dříve to bylo jinak a záleželo na odhadci. Dnes je to jasně dané dle parametrů.

Jak dlouhá doba je potřeba, aby došlo k zajímavému zhodnocení diamantů? 

  • Záleží na vývoji ceny, ale počítejte min. 5 let, diamant může několik let stagnovat a pak vyletí nahoru. Růst ceny diamantů a vlivy které jej provází jsou nejlépe viditelné na grafu růstu cen viz níže. 

Jak rychlá je likvidita diamantů? 

  • Výhodou diamantů je jejich malá velikost a tím i jejich absolutní diskrétnost. Diamanty lze prodat kdekoli na světě u jakéhokoli obchodníka s drahými kameny. 

  • Diamanty samozřejmě můžete prodat i u naší společnosti TrustWorthy Investment CZ. Cenu diamantů opět určíme podle aktuálního Rapapot Diamond Price

  • V případě, že jste si pořídili vyjímečný diamant - například růžový diamant, je lepší diamanty prodávat na speciální burze, kde se jeho cena pravdě podobně vyšplhá výrazně na jinou cenu než je cena burzy. 

Kolik stojí investiční diamant? 

  • Při odhadu investice a jejího zhodnocení je třeba počítat s parametry zvolených investičních diamantů. Jejich cenu a růst určují různé parametry. Logicky platí, že čím větší a čistší diamant, tím bude jeho nákupní cena vyšší, a vyšší bude i jeho investiční zhodnocení. 

  • Univerzální poučka jak velký diamant je nejlepší investicí tedy neexistuje. Výběr diamantů vždy kopíruje možnosti a investiční cíle jednotlivého investora a diamantové portfolium sestavujeme přesně na míru jeho potřebám.

jak rostou diamanty za posledních dvacet let

 

 

Rychlý kontakt

Školení Jak INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Přemýšlíte o investici do diamantů, nebo jiných investičních komodit? Než se rozhodnete, stojí za to získat komplexní informace o tom, do jakého produktu je vhodné investovat v kontextu s cílovou investiční částkou. Zda vše uložit do jedné komodity, nebo rozložit do více typů a vytvořit si vlastní co nejlépší investiční portfolium. Na prezentaci také uvidíte jednotlivé produkty, jejich certifikáty a dozvíte se, na co si při dát při nákupu pozor. Prezentace není prodejní! Přihlásit se můžete pomocí formuláře.

Zjistit více

PROČ INVESTOVAT DO DIAMANTŮ

Důvodem proč investovat do diamantů je především ochrana investice před inflací. Silní investoři pak volí diamanty jako jednu z cest při diverzifikacii svého majetku a část z něj investují do nezničitelného a spolehlivého produktu - diamantu. Diamant je staletími prověřená investice, poptávka po diamantech nikdy neklesá, naopak, v době krizí se výrazně zvyšuje.

 

Zjistit více